پرینت

احداث بزرگترین شهرک سینمایی خاورمیانه در آردهه

نوشته شده توسط Administrator.

از چند سال پيش ضرورت احداث يك مجموعه استوديو بين المللي برای صنعت سينماي ايران مورد بررسي قرار گرفت و مطالعات اوليه براي مكان يابي و طراحي آن صورت گرفت.با هدفدار شدن ماموريت احداث يك مجموعه استوديو سينمايي، موسسه سينما شهر براي مكان يابي، مطالعاتي را در زمين هاي اطراف براي يافتن جايي با آب و هواي مناسب، دور از آلودگي صوتي شهر تهران و در عين حال نزديك به شهر كه امكان دسترسي به آن به سادگي ميسر باشد شروع كرد و با در نظر گرفتن ساير معيارها زميني به مساحت حدود 100 هكتار در شهر جديد هشتگرد براي اين كار انتخاب شد كه البته مساحت آن تا 150 هكتار هم قابل توسعه است.

متن کامل در ادامه مطلب...

 

بزرگترین شهرک سینمایی خاورمیانه

پس ازانتخاب زمين مورد نظر مطالعات و بررسي هايي براي شناسايي بيشتر ويژگي هايي كه زمين براي چنين پروژه اي در اختيار قرار مي دهد آغاز شد و در طول يكسال بيش از 20 جلد كتاب حاصل از اين مطالعات وسيع و گسترده به چاپ رسيد ودرادامه تلاش هايي براي زمينه سازي و جلب نظر سرمايه گذاران صورت گرفت و در نهايت اجراي طرح استوديو به دو شركت مهندسان مشاور از ايران و اتريش سپرده شد. در انتخاب زمين همه موارد در نظر گرفته شده و حتي طرح توسعه شهر هشتگرد هم مورد مطالعه قرار گرفته كه در آينده تداخلي ايجاد نشود.

 

 

در طرح شهرک سینمایی ايجاد فضاهاي رفاهي ازجمله نمازخانه، سلف سرويس، مهد كودك، هتل، درمانگاه، كافي شاپ، فروشگاه، ورزشگاه و... ، فضاهاي پشتيباني همچون پاركينگ ها، تاسيسات، انبارها، تعميرات، خدمات و... و فضاهاي باز مانند باغ ايراني، سكوهاي نمايش، استوديوهاي باز، محل فيلمبرداري صحنه هاي جنگي، استراحتگاه ها و... درنظر گرفته شده است. مکان یابی کاربری های بزرگ و مهم شهر مثل دانشگاه ـ کارگاهها و غیرهدر نقاطی پیش بینی شده است که بر ترافیک درون شهری تأثیر نداشته باشد و ضمناً فاقد مزاحمت های منظره ای ، سر و صدا و ازدحام بوده و از طرفی دارای امکان رشد و توسعه داشته باشد .

 

 

این طور که بنده مطلع شدم , این شرکت هیچ نیروی کاری از آردهه به کار نمی گیره . بر خلاف شرکت راه سازی که در زمانی که فعال بود حداقل 20 تا خانواده از اهالی ده رو نون می داد. البته الان هم همه کارکنانشون قرار داد دارن و به امید خدا بعد از عید مشغول می شن. حالا سوال اینجاست که چرا از آردهه کسی رو استخدام نمی کنن؟چه مشکلی با اردهه دارن؟ از دوستان اگر کسی اطلاع داره به ما هم بگه.ما از مسوولین تقاضا داریم که عکس العمل نشون بدن.

 

 

بزرگترین شهرک سینمایی خاورمیانه

دیدگاه‌ها   

 
سهیلا کوکلانی
+1 # سهیلا کوکلانی 1391-01-12 22:53
با سلام
با دیدن این خبر خیلی خوشحال شدم و برای اجراکنندگان این طرح آرزوی موفقیت می کنم.
من دانشجوی معماری هستم و برای پایان نامه ام ،موضوع شهرک سینمایی را انتخاب کردم.

می خواستم بدونم این شهرک در حال حاضر طراحی شده یا تازه قراره طراحیش شروع بشه؟
و این 20 جلد کتابی که به چاپ رسیده آیا مربوط به مطالعات شهرک سینمایی می شه و از کجا می تونم تهیه کنم؟

با تشکر و آرزوی موفقیت روز افزون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
مسعود مفاخری
+3 # مسعود مفاخری 1391-01-15 18:57
سلام
معمولا در تمامی دنیا ایتدا طرح و نقشه یک پروژه رو ترسیم می کنن و بعد شروع به ساخت می کنن و ظاهراً اینجا هم از چندین سال پیش طرح ریزیش شده بوده. اون کتاب ها هم حتما مربوط به همین په هستش ولی من مطمین نیستم که واقعا 20 جلد کتاب در مورد اینجا چاپ شده باشه و ازش اطلاعی ندارم و این اطلاعاتی که اینجا داده شده توسط خبر گزاری مهر تهیه شده.
متشکریم از بازدیدتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

از پرداختن به مسائل سیاسی خوداری کنید توهین به سایرین به هر نحو برخورد خواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تصویر تصادفی